Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Rolica

    Rolica

    Broj poruka: 513

    Prijavi adminu

    TraTinčica

    Rolica

    Tratinčice jel te boli mjesto uboda prolutexom? Ja sam se pikala sinoc 1.puta i imam neke čudne igle iz ljekarne, čine mi se debele, uglavnom dosta me sinoć zatezalo i bolilo mjesto uboda i bome još ga osjetim, ne mogu hlače normalno nositi jer bas smeta 🤭
    .
    Razmisljam iskoristiti inekciju od heparina, prvo njega piknem, pa onda unutra uvučem prolutex koji se kupuje u bočicama, kaj mislite, jel će mi naštetiti nešto 😅🤭
    A joj ljubica moras dobiti dvije igle u ljekarni i plasticnu spricu. Prvo zataknes deblju iglu na spricu i sa njom probijes ampulu i izvadis tekucinu. Onda ju skines, izbacis zrak pa stavis tanju iglu i sa njom si ubrizgas u trbuh. Da boli, pogotove prve ali ne tako da ne mozes hlace nositi. Ova sa kojom se bodes je tanka i dugacka mozda debljina palca. Imas na youtube filmic apliciranje prolutexa ❤️❤️❤️


    Ma znam imam to sve, samo me zanimalo da li i na druge tako djeluje 🤣 Okej, hvala 😊

    👩 38 g, 08/20 - missed Ab, 11 tt (prirodna tr),
    AMH 2,24, fsh i
    kariogrami uredni,
    👨 37 g, oligozoospermia,
    🔮 Beta+, 1 👶 👉 FET 🥰, Beta = 86, Beta 2 = 204, 1. uzv 💔

  • Avatar Rolica

    Rolica

    Broj poruka: 513

    Prijavi adminu

    Saniii

    Žužito je dobra odluka doktora, uzalud bi ti bilo svo bockanje i sva muka kad start nije dobar..To se samo potrefio takav ciklus, to ne znači da će i idući biti isti.
    Mada fsh je hormon hopofize i njegova povišena vrijednost ukazuje na iscrpljenost jajnika i cesto se uz nizak amh tj uz nisku rezervu js veže i visok fsh. Čak kod niske rezerve fsh “skače” od ciklusa do ciklusa, dok jednom trajno ne skoči, pa je potrebno pratit njegov rast i birat ciklus sa nižim za stimulaciju. I nikad se ne gleda sam nego u kontekstu sa drugim hormonima i antralcima na UZVu. Tvoj progesteron isto ukazuje da ni endometrij taj ciklus nije dobar, na samom početku progesteron treba biti ispod 2. Vjerojatno ti je i estradiol povisen jer je on u vezi sa fsh..
    Svakako je bolje preskočit taj ciklus i cekat pogodniji. Imaš dosta savjeta na netu kako prehranom utjecat na snižavanje fsh, ali toga se treba pridržavati barem 3mj da bi imalo efekat.
    Jurky podsjeti me jesi li ti fsh ponavljala pod kontracepcijskim pilulama ili prije njih?
    Noraforakoliki ti je tsh a koliki je fsh,lh, amh? Jajovodi samo ako su prosireni i ispunjeni tekućinom su vidljivi na UZVu dok ako su zacepljeni se ne vidi na UZVu i kad se pusti kontrast prilikom pretrage kroz jajovode sva sitna začepljenja se maknu, pa otud to da se brzo iza može ostati trudan ,naravno ako je samo to bila smetnja. Sretno ti 🤞
    Rolica ni slučajno nemoj to radit, iglice su jednokratne i nakon jednog korištenja se moraju bacit, riskiraš infekciju. Od koliko mm su ti iglice, ja kupim 0.3mm I okej su mi . Nažalost prolutex je takav, sadržaj je uljni i teško prolazi kroz kožu pa mjesto uboda boli satima iza. Izdrzi 🤗.
    Btw prolutex se može kupiti i na komad, barem u ljekarni Filipovic, pa se može kupiti onoliko komada koliko treba do bete. Odmoć ne može, ali ga zapravo nema smisla uzimati ako nam tijelo dobro apsorbira npr 800mg vaginalnog progesterona i ako je razina iz krvi dobra. Ja sam provjeravala progesteron iz krvi na dan tranafera I kako je bio nizak dr mi je propisao Prolutex.


    Moje su 0,4 mm…baš gledam…nisam ni znala, to mi je teta u ljekarni prodala. Kaj misliš da odem sutra u breyer izvaditi progesteron pa procijenim dalje… imam osjecaj da se pikam bzvz s jednim i drugim (heparin me ginekologica vjv šalje u dnevnu bolnicu jer su granični nalazi)…

    👩 38 g, 08/20 - missed Ab, 11 tt (prirodna tr),
    AMH 2,24, fsh i
    kariogrami uredni,
    👨 37 g, oligozoospermia,
    🔮 Beta+, 1 👶 👉 FET 🥰, Beta = 86, Beta 2 = 204, 1. uzv 💔

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 924

    Prijavi adminu

    TraTinčica, čekamo s tobom 🤗🤞🥰
    Hypnoticpoison, probaj što manje razmišljati dok čekaš.. ja na svako ovo čekanje uvijek sama sebi kažem: Ne nerviraj se radi nečeg na što ne možeš utjecati, bit će kako bude.. želim ti što više zrelih i oplođenih 🤞🥰
    Sanii, prije uzimanja kontracepcije sam ponavljala fsh..

    👱‍♀️ 1991., AMH 4.6,visok FSH, Kariogram: Robertsonova translokacija 21;22 🧑 1988. OAT, Kariogram: uredan; Pokušavamo-9/20
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - ❌️
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - ❌️
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 ❌️
    3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 ❌️
    5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 ❌️
    7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 ❌️
    1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt ➕️➡️beta 13.dnt 429.5➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️čekanje nalaza amnio⏳️🙏
    …Believe you can, and you're halfway there…

  • Avatar Žuži

    Žuži

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    Saniii

    Žužito je dobra odluka doktora, uzalud bi ti bilo svo bockanje i sva muka kad start nije dobar..To se samo potrefio takav ciklus, to ne znači da će i idući biti isti.
    Mada fsh je hormon hopofize i njegova povišena vrijednost ukazuje na iscrpljenost jajnika i cesto se uz nizak amh tj uz nisku rezervu js veže i visok fsh. Čak kod niske rezerve fsh “skače” od ciklusa do ciklusa, dok jednom trajno ne skoči, pa je potrebno pratit njegov rast i birat ciklus sa nižim za stimulaciju. I nikad se ne gleda sam nego u kontekstu sa drugim hormonima i antralcima na UZVu. Tvoj progesteron isto ukazuje da ni endometrij taj ciklus nije dobar, na samom početku progesteron treba biti ispod 2. Vjerojatno ti je i estradiol povisen jer je on u vezi sa fsh..
    Svakako je bolje preskočit taj ciklus i cekat pogodniji. Imaš dosta savjeta na netu kako prehranom utjecat na snižavanje fsh, ali toga se treba pridržavati barem 3mj da bi imalo efekat.


    Hvala ti na odgovoru. Ma svakako se slazem da je dobra odluka doktora iako mi je bas sve skupa teško palo. Bas sam se poveselila jer su mi dobri nalazi kariograma, vitamin d mi je napokon u dobrim vrijednostima i tsh mi je pao na 1,5 (dosad mi nije bio ispod 2). I sad ovaj korak unazad🤦🏻‍♀️ Nadam se boljem ciklusu, a ja ću napraviti sto je u mojoj moći. Imam osjećaj šta budem išla dalje da će samo nadolaziti novi problemi. Jer su mi do sada hormoni bili ok, endometrij isto (a kazes sad da ni on ne bi bio dobar)… Još sam bila na ultrazvuku nakon ovulacije prošli ciklus i imala 6 folikula na jednom i 2-3 na drugom jajniku. Ma bas sam frustrirana trenutno😫 sutra ću bit normalnija😅

    👩🏻 34 👦🏻34, pokušavamo od 6/21, idiopatska neplodnost, amh 6,52 pmol/L
    10 i 11/22 - AIH 👎🏼
    12/22 1Ivf, bemfola 225, cetrotide 0,25, 4 js, 1 oplođena 👎🏼
    5/23 2 ivf, bemfola 250, cetrotide, 7 js, 5 oplođenih, vraćena 2 dvodnevna, biokemijska, 1 blastica zamrznuta
    7/23 Fet, trudnoća, srce stalo kucati u 9+6, nakon toga krenuo prirodni spontani
    12/23 ivf, Letrozol, klomifen, HMG/FSH+antagonist, 3 js, 2 oplođene, obe vraćene 3 dan, Beta 0

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 950

    Prijavi adminu

    Rolica možeš provjerit. Dodatni progesteron je upravo to-dodatni ako tijelo ne apsorbira dovoljno inače propisanog koji je obavezan. Zapravo i klinicke studije pokazuju da 600-800 mg progesterona (vaginalno jer je bolja apsorbcija) iza transfera je dovoljno za većinu žena a iznimke su one kojima nije dovoljno pa trebaju uzimati dodatno. 

    Koliko sam upratila u zadnje vrijeme prolutex daju apsolutno svima bez obzira na dijagnozu 🤷‍♀️. Ja sam svaki put provjerila prvo stanje..

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/2020 gonal 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/2021 gonal 13js ET 2bc❌️
    FET 03/2021 2bc❌️
    3.Ivf 06/ 2021 pergoveris/gonal 14js ET 1bc❌️
    FET 01/2022 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/2022 Ovaleap 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/2022 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/2023 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility Gonal/Menopur 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️

  • Avatar TraTinčica

    TraTinčica

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

    Rolica 
    I moje sprice su 0.4mm
    Moj savjet je da ne procjenjujes na vlastitu ruku jer nije samo nivo progesterona bitan za to da li ti treba ili ne. Progesteron je najbitniji u prvom tromjesjecju. Pricekaj betu i onda dalje u dogovoru sa doktorom.
    Ja imam uredne nalaze hormona, ogromnu betu i recfno mi je da prva tri mjeseca nastavljam sa istom terapijom.

    Jos jedan savjet skuzila sam da me manje boli kada piknem malo ispod nivoa pupka (lijevo ili desno) ako piknem nize uzasno me boli poslije.

    👩🏻 44 🧔🏻 50 (OAT) Poliklinika IVF Zagreb:
    12.2019 IVF (12 oocita = 5 blastocista) ❌
    11.2021 (prvi stimulirani FET) ❌
    02.2024 (drugi stimulirani FET) 28.03. FET 2 blastociste 10.04. beta 1 = 839
    12.04. beta 2 = 2282
    16.04. beta 3 = 11279
    21.04. UZV potvrdjena jednoplodna trudnoca 🐣❤️

  • Avatar Rolica

    Rolica

    Broj poruka: 513

    Prijavi adminu

    Saniii

    Rolica možeš provjerit. Dodatni progesteron je upravo to-dodatni ako tijelo ne apsorbira dovoljno inače propisanog koji je obavezan. Zapravo i klinicke studije pokazuju da 600-800 mg progesterona (vaginalno jer je bolja apsorbcija) iza transfera je dovoljno za većinu žena a iznimke su one kojima nije dovoljno pa trebaju uzimati dodatno.

    Koliko sam upratila u zadnje vrijeme prolutex daju apsolutno svima bez obzira na dijagnozu 🤷‍♀️. Ja sam svaki put provjerila prvo stanje..


    Hvala ti, izvaditi ću krv sutra. Vaginalni uzimam 200 mg, 3x na dan… Da čini se kako svima guraju prolutex bez provjere… Šaljem ti 😘😘

    👩 38 g, 08/20 - missed Ab, 11 tt (prirodna tr),
    AMH 2,24, fsh i
    kariogrami uredni,
    👨 37 g, oligozoospermia,
    🔮 Beta+, 1 👶 👉 FET 🥰, Beta = 86, Beta 2 = 204, 1. uzv 💔

  • Avatar Rolica

    Rolica

    Broj poruka: 513

    Prijavi adminu

    TraTinčica

    Rolica
    I moje sprice su 0.4mm
    Moj savjet je da ne procjenjujes na vlastitu ruku jer nije samo nivo progesterona bitan za to da li ti treba ili ne. Progesteron je najbitniji u prvom tromjesjecju. Pricekaj betu i onda dalje u dogovoru sa doktorom.
    Ja imam uredne nalaze hormona, ogromnu betu i recfno mi je da prva tri mjeseca nastavljam sa istom terapijom.

    Jos jedan savjet skuzila sam da me manje boli kada piknem malo ispod nivoa pupka (lijevo ili desno) ako piknem nize uzasno me boli poslije.


    Hvala ti, budem probala ovo ispod pupka kako kažeš… ja sam u nivou s pupkom. Ma da istina, sve ima svoje… 🥰💪

    👩 38 g, 08/20 - missed Ab, 11 tt (prirodna tr),
    AMH 2,24, fsh i
    kariogrami uredni,
    👨 37 g, oligozoospermia,
    🔮 Beta+, 1 👶 👉 FET 🥰, Beta = 86, Beta 2 = 204, 1. uzv 💔

  • Avatar Slee

    Slee

    Broj poruka: 2397

    Prijavi adminu

    Wildflower a nemam neki poseban razlog zasto ne idem u iducem ciklusu, nekako smo tako odlucili, ali meni zelja sve jaca, pogotovo otkad vas citam. Jedino mi je malo guzvovito na poslu do pocetka 6. mjeseca pa je to jedini razlog. Najgore mi je sto spontano zbog jajovoda ni ne mozemo pa da se bar necim pozabavim dok cekamo. 
    Tebi sretno sutra! 
    Hipnoticpoison super brojka! Sretno sa stopericom! 
    Norafora zelim ti da ti propuhivanje jajovoda donese srecu! Nizak vitamin d je takodjer mogao utjecati na neuspjeh. I htjela sam ti samo reci da se ne moras plasiti ivf-a (stekla sam tako neki dojam iz tvoje poruke). Niti jedna cura ovdje nije zeljela biti u ovoj grupi, ali kad je zelja jaka, a neuspjesi se nizu, ivf prestaje biti kazna i postaje nada, nova sansa, mogucnost da se ostvarimo kao roditelji. Zelim ti svu srecu da dodjete do cilja bez ivf-a, ali ako do toga i dodje, znaj da nije kraj svijeta, vec pocetak jedne nove price, novih prijateljstva, novog iskustva i nove tebe i vas. 

    👩🏻‍🏫👨🏼‍💻Oboje ‘89.
    🌀1..2020. vanmaternicna - odstranjena oba jajovoda
    🌀5.2020. Beta+ blaga stimulacija ET - biokemijska
    🌀9. 2020. Beta+ 14 folikula, 2 blaste ET - missed ab
    🌀12.2020. Fet - bligted ovum
    🌀Blaga trombofilija
    🌀5.2021. Repromed - 3 blastice, 2❄️❄️, ET jedne - progesteron depo, heparin - imamo srce!
    🪄🌈
    🌊M💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Srculence

    Srculence

    Broj poruka: 190

    Prijavi adminu

    Rolice, uzmi u ljekarni debelu iglu za navlacaenje a pikaj se sa 0,30x13mm,tanke su full nista ne osjetis. Mozes kupiti u ljekarni po komadu ☺️ 
    Meni je heparin igla uzasna i debela 😅 ovo ni ne osjetim! 
    I kako su cure pisale nakon uboda rashladi kockicom leda i stvarno pomogne! ☺️
    Sretno 🩷

    🙋🏻‍♀️31god. (endometrioza koja nije operativna)🙋🏻‍♂️36god. (sve uredno)

    PODOBNIK 2/2023 prvi postupak,aspiracija,transfer,biokemijska ❌
    6❄️
    07/2023 transfer,pozitivan test,beta 505, nakon dva dana beta 1100 u 7tj spontani 😔💔
    9/2023 konzultacije
    04.10. Transfer + embryoglue⏳
    16.10. Beta 🤞🏼🍀 rezultat prve 440.9 rezultat druge bete 724.2
    28.11. Spontani u 7 tjednu 💔
    •01/2024 Trombofilija/Heparin💉
    •⌛️ 2mj. Konzultacije ŠKVORC i u nove pobjede
    07.03. Transfer/20.03. Beta /Beta❌

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.