Seks u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Drage moje trudnice, 
    što mislite o seksu u trudnoći? 
    Ginekologica mi jer rekla da je u prvom tromjesečju zabranjeno, makar mi je sa trudnoćom sve u redu. 
    Problem je što me strah pokušati i nakon prva tri mjeseca. Kakva su vaša iskustva?

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • branka

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    ma ne trebaš se bojati! čak mi je čudna ta zabrana za prva tri mjeseca ako je sve bilo ok. u svakom slučaju, sada sigurno možeš probati pa vidi kako ti je… mislim da je najvažnije pratiti svoj osjećaj, prije svega želju za seksom, a onda ako je potrebno prilagođavati položaj da bude ugodno, no to je možda više tema kasnije, kad je trbuh veći

  • bebot29

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    iskreno, niije mi jasno da ti je rekla da je zabranjeno ako  je trudnoca uredna i ako se ti dobro osjecas..naprotiv, seks je preporucljiv (dobro utjece i na tebe i na bebu)..ja sam se seksala od prvog pa skoro do zadnjeg dana i sve je bilo u redu. nemoj se zabrinjavat, samo opusteno ;)

  • Avatar Ljubav

    Ljubav

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    meni je zabranjen sex do 37tt(kada je čak i poželjan i neopasan za bebu) jer sam se počela otvarati u 18tt,a sperma potiče omekšavanje vrata maternice i njegovo otvaranje.prerano otvaranje kao što i same znate stvara rizik za bebu i još mi je rečeno obavezno kondom zbog bakterija i sperme…to mi je sve rećeno u 16tt dok je još sve bilo uredno…bilo je sexa u međuvremenu,ali jako malo jer sam ja osjećala da dolje nije sve kako treba,pokušavali smo sve poze,ali eto…odbrojavamo tih 5 dana da uđem u 37 tt :-D

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Ne znam ni ja točno zašto nisam smjela. Kada sam ju pitala na prvom pregledu u vezi toga rekla je kako su prva tri mjeseca najrizičnija za bebu i da mi ona savjetuje da to ne prakticiram 
    Možda i zbog toga što je prva trudnoća završila spontanim, ali kakve to veze ima s ovom trudnoćom koja je u redu i beba napreduje baš kako i treba. Uglavnom sad sam u drugom tromjesečju tako da se više ni ne moram brinuti. 
    p.s. hvala na savjetima

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Drage trudnice, pitanje o seksu u trudnoći postavili smo i na Facebook stranici Klokanice https://www.facebook.com/klokanica.hr [facebook.com]

    Izdvojili smo nekoliko odgovora iz te rasprave:

    - U trudnoći je dozvoljeno sve što vam ne smeta! Meni su npr. u 7. mjesecu trudnoće naredili mirovanje jer sam se otvorila 1 cm, i po njima sam trebala ležati, i dočekati porod oslabljenog tijela i duha zbog neaktivnosti. Nisam slušala nego sam radila što sam mogla i što mi nije smetalo. Drage buduće mame, u trudnoći slušajte svoje tijelo, a kad rodite svoj instinkt, nećete pogriješiti jer priroda vam je dala čulo koje nema niti ginekolog niti pedijatar

    - Ljuljanje bebe svih 9 mj  !

    - Još samo to fali, da nam i to zabrane 

    - Kad se pređe termin ako je sve ok, doktori preporučuju seks! Prva trudnoća do zadnjeg dana kad god, e druga već ne tako, teža trudnoća, a treća još teža i rijetko kad bi mi odgovaralo

    -  Sve prema preporuci ginekologa. Meni je oba puta rekao kada treba prestati 

    - Zašto ne. Ja sam s prvom trudnoćom imala odnos sve do zadnjeg

    - Naravno i lakši je porod

  • maza@

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    ja sam u trecem mesecu trudnoce i lekar mi nista nije rekao po pitanju sexa ,imamo normalno odnose kao i pre i sve je uredu

  • Avatar dadls

    dadls

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Obje trudnoće čisto mirovanje.

  • Avatar Andydea2

    Andydea2

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    U prvoj nisam ..svega sam se bojala,a i imala sam stalno neke gljivice i koristila vaginalete…tako da mi ni nije bilo do toga.U drugoj sam imala hematom,pa sam prilikom odnosa i prokrvarila…tako da više nakon toga nisam htjela,a i zabranili su mi ! U trećoj sam mirovala jer sam se otvarala već u 30 tj.,ali nisam slušala..haha ovaj puta smo cijelu trudnoću uživali,do samoga kraja i nakraju sam i prenjela 4 dana.Mislim da treba slušati svoje tijelo i osjećaje,naravno i doktora ako za to ima opravdane razloge !

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    U obje trudnoće mi je bilo jako neugodno tokom seksa, boljelo me, peklo, grozno. Tak da se nismo ni seksali u drugoj trudnoći više od jednom :D A ni poslje prvog poroda nismo dugo jer se nisam osjećala ugodno, a nakod ruge, još gorje :D Bude i to došlo

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.